Čínská kuchyně byla adaptována na místní chutě a ingredience. Ze známých pokrmů zmiňme rýžové knedlíčky bak chang plněné vepřovým masem, houbami a vejcem a dušené na listech v páře. Chai tow kwai je mrkvový nebo ředkvový koláč, nakrájený a smažený s česnekem a vajíčkem, podávaný se sójovou a někdy i chilli omáčkou. Výčtem pokrmů bychom mohli dlouho pokračovat, ale lze v zásadě říci, že místní čínská kuchyně vychází především z kuchyní hokkienské, hainanské a kantonské. Vzhledem k etnické majoritě Číňanů v Singapuru je kuchyní nejvíce zastoupenou.
Singapurská malajská kuchyně se liší nepatrně chutí od pevninské varianty, používá ale hojnost koření a kokosového mléka, jak je u indonéské a malajské kuchyně obvyklé. V indické kuchyni převládají tamilské a kéralské vlivy. Běžné je samozřejmě karí, vyhlášené kuře v máslové omáčce (butter chicken), či voňavé rizoto nasi biriyani. Často jsou podávány placky, místní specialita roti prata je vlastně indická či pakistánská placka paratha, která se zde podává s celou variací příloh a jí se jako lehká svačina kdykoliv během dne. Velké oblibě se těší také západní pokrmy, logicky zejména původem z britské kuchyně – fish and chips, steaky, fazole, kuřecí koláč, klobásy či smažená kuřecí křidýlka.
Je zajímavé, že s některými vyhlášenými „singapurskými specialitami“, tak jak jsou chápány ve světě, se v Singapuru prakticky nesetkáváme. Například všude na Západě, ale i například v Hong Kongu oblíbené singapurské nudličky nejsou v Singapuru téměř k dostání. Stejně tak vyhlášený koktejl Singapore Sling, který vznikl v luxusním singapurském hotelu Raffles, není v místě svého vzniku běžný – byť jej většina návštěvníků vyhledává. Ani singapurské smažené nudle s tmavou sójovou omáčku, kway tiao, oblíbený pokrm zejména ve Státech a v Kanadě, není v Singapuru příliš k dostání. Nejbližším pokrmem, který by odpovídal v místních podmínkách, by asi byl char kway teow.
Singapurci milují sladké, ale s dezertem typickým pouze pro jejich město se asi nesetkáme, naprostá většina sladkostí pochází z ostatních kuchyní a setkáme se s nimi i jinde v oblasti, ať už se jedná o různé koláčky (kueh), nebo rozličné syté sladké nápoje s ledem (ice kacang, es chendol). Stejně jako v Malajsii se oblibě těší „tažený čaj“ teh tarik, velmi běžná je káva.