Jsou pro něj charakteristické jeskynní systémy (např. jeskyně Vodního závěsu) a meandrující řeky a říčky. Nejdelší z nich je 60 km dlouhá Jiuquxi (Ťiu-čchü-si) – řeka Devíti zákrut protékající hluboko pod strmými skalními stěnami. Projížďka na bambusovém voru po řece mezi skalními vrcholky patří k nejvyhledávanějším aktivitám v parku. Mnohé z vrcholků mají také velmi poetické názvy jako vrcholek Velkého krále, vrcholek Nebeské procházky. Nejvyšším vrcholem je 2157 m vysoký vrchol Huanggang (Chuang-kang) na hranici s provincií Jiangxi (Ťiang-si).
Celá oblast vykazuje poměrně vysokou vlhkost a srážky, což má velmi pozitivní vliv na místní flóru, která patří k místům s největší biodiverzitou v Číně. Nalezneme zde věčně zelený subtropický les, bambusové háje, louky ale i jehličnaté stromy. Časté jsou také ranní mlhy, z nichž tajuplně vystupují horské vrcholky.
Pohoří Wuyi je také domovem vynikajících čínských „skalních“ čajů, jako je např. jeden z nejdražších wulongů Dahongpao (Ta-chung-pchao), jehož mateřské čajovníky staré více než 350 let se zde stále nacházejí. Z hor Wuyi také pochází červený čaj Pravá horská malá odrůda (Zheng Shan Xiao Zhong), jenž je u nás znám spíše pod jménem Lapsang Souchung (z fujianského dialektu), který se často „praží“ nad borovicovým dřevěným uhlím, což mu dodává jeho nezaměnitelnou kouřovou vůni a chuť.