10–15 účastníků | snídaně | **
Detail zájezduPrůvodce Mgr. Patricie Krechloková
- Jazyky:
- angličtina, čínština, francouzština, němčina, španělština
- Praxe:
- od roku 2016
- Země:
- Čína
Mgr. Patricie Krechloková
Jaké relevantní cizí jazyky ovládáte?
Mluvím čínsky, anglicky, německy na úrovni rodilé mluvčí a domluvím se francouzsky a španělsky.
Zájezdy do kterých zemí provázíte, kde se na vás klient může těšit?
Na zájezdech do Číny.
Oblíbené asijské země a proč?
Asi moje první asijská láska- Čína. Protože jsem zde strávila nejvíc času a nejvíc jí rozumím. Je to země velikostí podobná evropskému kontinentu je neskutečně mnohostranná, pestrá, plná protikladů. Naleznete zde hypermoderní velkoměsta, krásné přírodní scenérie, drsný venkov, různé národnosti s odlišnými kulturami. A v neposlední řadě skvělé jídlo.
Miluji také Taiwan, který je moderní a zároveň klidnější než Čína s krásnou zelenou přírodou podobnou té jihočínské. Líbilo se mi ale třeba i na Sri Lance, v Korei, nebo teď nedávno ve Vietnamu.
Co máte na Asii rádi a proč se sem rádi vracíte?
Vždycky jsem měla ráda výzvy, to byl jeden z důvodů proč jsem se pustila do studia čínštiny. Mám pocit, že mimo komfortní zóny, je život zajímavější, více obohacující. Na Asii mě na začátku fascinovala její jinakost, exotika. Dnes jezdím do Číny, jako domů. Užívám si ten pocit na chvíli opustit běžné prostředí a ponořit se do jiného světa, kde věci fungují tak trochu jinak, lidé se jinak chovají. Pomáhá mi to neustrnout v zajetých kolejích, zachovat si určitý nadhled, toleranci. Zároveň je vždy hezké vrátit se domů a vidět svůj běžný svět novýma očima a znovu se do něj zamilovat.
Oblíbené/á místo/a v Asii – váš tajný cestovatelský tip našim klientům?
Krásných nebo zajímavých míst je spousta. Osobně jsem strávila nejvíc času v Pekingu během studií. Naše škola byla jízdou na kole nedaleko od čtvrti s úzkými uličkami a tradičními lidovými obydlími, tzv. "hutongy". Moc ráda jsem se těmi uličkami courala sama i s místními přáteli, kteří zde vyrůstali a věděli přesně za kterým rohem se například prodávaly ty nejlepší grilované jehněčí kolena. Hutongy jsou takové vesnice uprostřed milionové metropole, kde se sousedé ještě znají podle jména, ve volném čase sedí před domky a klábosí nebo mastí karty. Bohužel se tyto uličky stávají obětmi ctižádostivých modernizačních plánů městské zprávy a tak Peking tuto jedinečnou tvář postupně ztrácí.
Oblíbený asijský pokrm, kde ho klienti mohou ochutnat?
Zde bych mohla uvést nekonečný seznam jídel, na které se pokaždé těším, když do Asie jedu. Nejlepší bývá jídlo v obyčejně vypadajících podnicích, které jsou často specializované na jeden typ pokrmu nebo určitou regionální kuchyň, např. na taštičky nebo knedlíčky, které v Číně existují na milión způsobů a s nejrůznějšími náplněmi (většinou masové či zeleninové), nudlové polévky nebo třeba jehněčí kebaby. Neohrnu nos však ani nad pravou Pekingskou kachnou apod. specialitami.
Jaký je váš nejsilnější asijský zážitek (pozitivní/negativní)?
Silných zážitků už určitě bylo mnoho a stále přibývají další. Čínský nový rok ztrávený s čínskými rodinami, cestování stopem po Taiwanu, spaní v horách... Těžko se mi vybírá jeden nejsilnější.