Vyhledat zájezd na mapě

Národní park, hory, lesy a jezera tvoří pozadí výhledům na posvátnou horu Fudži (富士山), jeden z nejznámějších symbolů Japonskazapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Zasněžená Fudži se sakuramiVýlet do parku Hakone je kombinací cesty vlakem, lanovkou, horským vláčkem a lodí přes jezero. Pokud vyjde počasí, pohledy na Fudži-san jsou opravdu úchvatné.

Poloostrov Izu 伊豆半島

Poloostrov Izu se nachází ve vzdálenosti zhruba 100 km od Tokia, což z něj dělá snadno dostupnou výletní destinaci. Proslul nádherným pobřežím s vyhlášenými plážemi, mírným klimatem, horskými scenériemi a horkými prameny. Na rozvinutějším východním pobřeží můžeme navšívit městečko Itó, které se proslavilo právě díky svým horkým pramenům, u kterých byly vybudovány tradiční hostince zvané rjokan. Nejznámějším z nich je Tókaikan, který byl založen v roce 1928. V současné době ovšem již neslouží jako hostinec, neboť po rekonstrukci byl v roce 2001 znovu zpřístupněn veřejnosti jako historická památka, kde je možné obdivovat zručnost starých japonských mistrů tesařů, vychutnat si čaj v tradiční čajové místnosti, pokochat se výhledem z pozorovací věže a o víkendech a svátcích lze zavítat i do místních lázní.

Vyjedeme-li z Itó jižně podél pobřeží, dorazíme až do Šimody, přijemného městečka na úplném jihu poloostrova. Jeho jméno je spjaté s oficiálním počátkem navázání diplomatických vztahů mezi Japonskem a USA. Ještě do poloviny 19. století japonské císařství praktikovalo politiku izolacionismu vůči zbytku světa. Kapitán Matthew Perry, pověřen úkolem přinutit Japonsko, aby se otevřelo světu, v roce 1853 připlul s flotilou devíti válečných lodí. S pomocí těchto tzv. Černých lodí se mu o rok později podařilo s Japonskem uzavřít Šimodskou dohodu, jež zaručila americkým lodím přístup do několika přístavů.

Ve spojení s poloostrovem nelze také opomenout román Tanečnice z Izu (první vydání 1925) od prvního japonského laureáta Nobelovy ceny za literaturu (za r. 1968) jménem Jasunari Kawabata. Děj této novely s autobiografickými prvky o milostném vzplanutí studenta k mladičké tanečnici ze skupiny potulných herců je zasazen právě do tohoto městečka.

Pět jezer pod Fudži 富士五湖

Jak již název napovídá, jedná se o oblast na sever od slavné hory Fudži, která je položená zhruba ve výšce 1000 m n.m. a jejíž dominantou je pět velkých jezer – Sai, Jamanaka, Šódži, Motosu a Kawaguči. Posledně jmenované je díky dobré dostupnosti nejvíce navštěvované. Kromě dech beroucího výhledu na legendární horu láká jezero také horkými prameny při svém východním břehu. Sezónně sem pak turisté na jaře jezdí obdivovat rozkvetlé sakury a na podzim pak pestrobarevnou krajinu. Nelze opomenout také nejzápadnější jezero Motosu, které je vyobrazené na japonské bankovce o hodnotě 1000 jenů. Nedaleko něj se nachází louka s „travními sakurami”, jak se přezdívá místnímu druhu plamenek, které když na jaře kvetou, tak ve spojení s majestátní horou Fudži v pozadí vytváří nádherné příležitosti pro fotografy.

Severně od jezera Kawaguči narazíme na osm malých jezírek Ošino Hakkai. Jsou pozůstatkem šesti velkých jezer, která vyschla již před několika stoletími. V současnosti jezírka čerpají vodu ze sněhu na svazích hory Fudži. Díky zdejšímu poréznímu lávovému povrchu je voda ve jezírkách krystalicky průzračná a velmi čistá. V období Edo byla koupel v těchto průzračných jezírkách očistným rituálem před výstupem na posvátnou horu.

Místo lze navštívit na zájezdu

Fotogalerie k článku
Související články

Očkování do Japonska

Japonsko je zemí známou pod výrazem „Země vycházejícího slunce“.  Japonsko láká své návštěvníky nejen na bohatou historii japonské kultury a dobrého jídla, ale rovněž nabízí západní styl moderního života nových technologií a světel velkoměst. >> Podrobnosti o očkování do Japonska << Velké nesnáze mohou způsobit cestovatelům jejich zdravotní problémy. V Japonsku je nutné počítat s vysokými náklady na zdravotní péči i za drobná ošetření. Proto se doporučuje uzavřít před cestou do země kvalitní cestovní pojištění, pokrývající také náklady na repatriaci a podstoupit preventivní doporučené očkování. Je nutné rovněž počítat s tím, že většina lékařů hovoří pouze japonsky. Každý cestovatel by měl být očkován proti žloutence typu A+B a měl by mít v pořádku očkování proti tetanu.  Žloutenka typu A „nemoc špinavých rukou“ se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou, žloutenka typu B je přenášena krví, pohlavním stykem a jinými sekrety.  Pokud budete cestovat letadlem nebo jinými prostředky hromadné přepravy, je na místě zvážit očkování proti meningokokovým ev. pneumokokovým infekcím, které se přenášejí vzduchem. Budete-li delší dobu pobývat v přírodě nebo na venkově, hlavně v období dešťů červen – září, doporučujeme očkování proti japonské B encefalitidě. V Japonsku se vyskytuje dengue horečka. I zde platí, že větší výskyt je také v období dešťů. Obě nemoci přenáší infikovaný komár, proto je dobré chránit se proti poštípání účinným repelentem. Zkontrolujte si platnost pravidelných očkování (tetanus, záškrt, spalničky, příušnice atd.). Doporučená očkování jsou závislá na délce pobytu, charakteru cesty a navštívených lokalitách, ve kterých se budete pohybovat. Lékař centra Očkování a cestovní medicíny Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, sestaví Vám individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách. V rámci prevence zdraví je třeba nezapomínat na správně vybavenou cestovní lékárničku. Doporučeným obsahem lékárničky jsou náplasti, antibakteriální gel na dezinfekci rukou,  probiotika, léky proti průjmům, léky na teplotu, dezinfekce na kůži.  Dbejte rovněž na další doporučení pro konkrétní destinaci a vyvarujte se pití nebalené vody a konzumace nedostatečně tepelně opracovaných potravin. Zdroj článku: odborný tým očkovacích center Avenier Doporučení týmu CK China Tours ohledně očkování

Celý článek
Zde si můžete prohlédnout náš aktuální katalog.
Newsletter

Chcete pravidelně dostávat naše novinky? Zaregistrujte se zde!

Archiv newsletterů